Galerimiz

Bize Ulaşın

Doğanın İç Mekanlara Yansıması:‘’Banyolarda Biyofilik Tasarım’’


Doğal dünyayla olan bağlantımızı güçlendirmeyi amaçlayan biyofilik tasarım, içinde bulunduğumuz mekâna olan bağlılık duygumuzun gelişmesine olanak sağlarken, ruh halimizi ve zindeliğimizi de artırabilecek birçok fayda sağlıyor. Siz de aşağıdaki önerilerimizi uygulayarak, banyonuzu sadece bir mekân olmaktan çıkarıp, ruhunuzu ve bedeninizi iyileştiren bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.
İç Mekanlarda Doğal Malzemelerin Kullanımı
Biyofilik tasarım, iç mekanlarda doğal elementlerin kullanımını önerirken aynı zamanda sürdürülebilirlik ve çevre dostu uygulamaları da destekler. Ahşap ve doğal taş görünümlü seramikler, yeşil bitkiler ve doğal ışık kaynakları ile banyolara doğallık ve canlılık kazandırın.
Bitki Dostu Tasarım
Banyonuza canlı bitkiler ekleyerek doğal bir atmosfer oluşturun. Asma saksılar veya duvara monte edilmiş bitki rafları gibi yer tasarrufu sağlayan çözümler tercih edebilirsiniz.
Doğal Renk Paleti
Doğadan ilham alarak banyonuz için doğal renkler seçin. Yemyeşil bitki yaprakları, toprak tonları, deniz mavisi gibi renklerle banyonuza doğal bir dokunuş ekleyebilirsiniz.
Suya Yakın Dekoratif Ögeler
Banyonuzda deniz kabukları ve taşlar sergileyerek, deniz kenarındaki huzurlu bir atmosferi yeniden yaratabilirsiniz.