Galerimiz

Bize Ulaşın

Komple Ev Tadilatında İş Sıralaması Nasıl Olmalı?

Evler, tıpkı canlı varlıklar gibi özen ve bakım isterler. İçinde yaşadığın ev, seninle birlikte yaşlanır ve yıpranır. Eşyalar eskir, duvarlar kirlenir, tesisat sistemi hasar görür. Yemeklerini yaptığın lavabo, ilk günkü ferahlığını kaybeder. Banyon, sanki sen temizlendikçe kirlenir, eskir. Kendini en rahat ve güvende hissettiğin yatak odan, artık eski mutluluğunu kaybeder. Bütün bunları fark ettiğinde, komple ev tadilatı yaptırman gerektiğini anlarsın. Bu önce gözünü korkurtur. Yapılacak çok iş vardır. Yaşam telaşın ve onca eşya arasında tadilatın her aşaması korkunç görünür. Komple ev tadilat fiyatları hakkında kaygılanırsın. Oysa doğru bir planlama ile hiç de zor değil.

Ev tadilatını nasıl yapmalıyım?

Önce ne istediğine karar vermelisin. Evinin ve senin ihtiyaçların neler? Evin hangi bölümlerini yenilemen gerekiyor? Duvarları yaptırmalı mısın? Tesisatında problem var mı? Yer döşemelerinin yenilenmesi gerekiyor mu? Değiştirilmesi gereken parçalar var mı? Bunun için ev tadilat listesi yap ve komple ev tadilatı yapmak için ihtiyaç duyacağın işlemlere karar ver. İhtiyaç listesine göre en uygun malzemeleri araştırmalısın. Dekoratif zevkine ve bütçene en uygun malzemeleri bulmak kolay olmayabilir; yaşamını sürdürdüğün evine en yakışır zevkleri aramak keyifli olmalı.

Önce Yıkım

Hayalini kurduğun komle ev tadilatı sürecinin en göz korkutan parçası, yıkım. Bunu iyice planlamalı ve en önce yaptırmalısın. Evinde açık mutfak mı istiyorsun? Odalardan birini büyütmek için pek de kullanmadığın diğer odayla birleştirecek misin? Yıkım yapılacak yerlere karar ver ve korkma. Evin, tam da senin ihtiyaçlarına göre şekil almalı.

Duvar kaplama

Yıkım sürecinden sonra zorunlu bir aşama olarak, duvar kaplamalarını yaptırmalısın. Yıkım yaptırmış olmasan bile, komple ev tadilatı için duvarlarına bakım yaptırmak isteyebilirsin. Bu önemli bir aşama. Kaplamalarının güzel ve uzun ömürlü olması gerekir. Kimse kısa sürede dökülen kaplamalarla mutlu olamaz. İhtiyaçlarına ve zevklerine en uygun kaliteli malzemelerle kalıcı kaplamalar yaptırman gerekir.

Islak zeminleri kaplat

Sıra mutfak ve banyo zeminlerinin kaplatılmasına geldi. En zor kısımlarını atlatacağın bu aşamada komple ev tadilatı keyifli hale gelecek. Eğer tadilat sırasında evini kullanabilmek istiyorsan, mutfak ve banyo gibi hijyenin önemli olduğu yerlerin işini çabuk bitirmelisin. Ama aceleci davranma. İşin güzel ve doğru yapıldığından emin ol.

Duvar kağıtlarını kaplat

Bunları zaten çoktan seçmiş olmalısın. Artık o harikulade duvar kağıtlarını kaplatarak komple ev tadilatı için en keyifli aşamalara gelebilirsin. Buradan sonra evinin yeni hali gözünün önünde belirmeye başladıkça mutlu olacaksın. Yine de unutma! Duvar kağıtlarının güzel görülmeleri kadar kaliteleri de önemli. Kolay temizlenebilen duvar kağıtları kullanman ileride işini çok kolaylaştıracak.

Yer döşemelerinin keyfini çıkart

Yeni yer döşemelerin komple ev tadilatı sırasında son aşamalara kadar beklemeli. Sabırla bekledikten sonra artık tam zamanı. İhtiyaçlarına en uygun yer döşemelerinin itina ile yerleştirildiğiniden emin ol.

Yeni montajlarını mutlulukla izle

Eğer mutfak ve banyo için değiştirdiğin ekipmanlar varsa, yeni ürünlerinin montajını izlerken mutlu ol. Artık bütün işler bitti ve komple ev tadilatı için hiç de o kadar korkman gerekmediğini anlayacaksın. Arkana yaslan ve yenilenmiş evinin tadına var.