Yaşam Alanınızı Değiştirin:

Zaman hızla akıyor, trendler de aynı hızla değişiyor. 2021’de yaşam alanlarında göreceğimiz dekorasyon trendlerini sizler için inceledik.

Yeni yıl yeni başlangıçlar yapmak için en uygun zaman. Yeni başlangıçlara da yaşam alanlarından başlamak gerekir. 2021 dekorasyon trendleri sayesinde kişiliğinizi yaşam alanınıza daha iyi yansıtabilir ve evinizi daha modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz çağın en büyük problemlerinden biri stres olduğu için 2020 ev dekorasyonu trendleri daha çok huzur ve dinginlik temalarına dayanıyor. Geçtiğimiz sene daha spor tarzda dekorasyonlar modayken 2020’de renklerin dikkat çektiği dekorasyonlar moda. Perdeler

buy cheap kamagra online

, halı desenleri, doğal ahşap ve mozaik desenler…

Kıvrımlı ve Neotenik Formlar

2021 ev dekorasyonu trendlerinde, dinamik bir çekicilik ve akıcılık katan kıvrımlı yüzeyler ve yuvarlatılmış dizaynlar kendine yer buluyor. Özellikle neotenik mobilyaları ve aksesuarları yeni yılda göreceğimizi söyleyebiliriz.

2021 dekorasyon trendleri içerisinde adını sıkça duyacağımız neotenik kavramı, bir tasarımın sevimli ve insanda mutluluk uyandıran çocuksu görünümde olması anlamına geliyor. Bu tür tasarımlar çocukluğumuza göndermeler yapıyor ve içimizde nostaljik hisler uyandırıyor.

Sofistike ve Siyah Mutfaklar

Yeni nesil mutfak tasarımlarında siyah renk dikkat çekiyor. Özellikle tezgahlarda siyah renkli mermerler kullanılıyor. Bu mermerleri de mat cilalı siyah ahşap dolap kapakları ve siyah yüzeyler tamamlıyor.

Ayrıca duvarlarda kullanılan beyaz seramik karolarla uyumlu bir ahenk yaratan siyah, mobilya seçimlerinde de kendini gösteriyor. Doğal malzemelerle uyumlu olan yeni mutfak formlarında, sürdürülebilir yaklaşımın izleri de görülüyor. O yüzden gözü yoran, sıkıcı fazlalıklardan kurtulmanın tam zamanı.

Neo Mint Rengi

2021 dekorasyon renkleri arasında “neo mint” adı verilen rengin yıldızı parlıyor. Neo mint; doğayı ifade eden ve kullanıldığı mekanda ferahlık hissi uyandıran, cinsiyetten bağımsız bir renk.

Uzmanlar bu rengi modernizm ve tabiat ile özdeşleştiriyor, 2020’de iç mekan tasarımlarında neo mint renginin sıkça kullanılacağını belirtiyor. Gökyüzü mavisi, pembe, mor, toprak tonları ve hardal sarısı da 2020 ev dekorasyon renkleri arasında.

Duvar Panoları ve Dekorları

Hayatın ve çalışma temposunun giderek hızlandığı günümüzde, ev dekorasyonunda iş hayatına yönelik unsurlar da yerini alıyor. Ofislerde görmeye alışkın olduğumuz duvar panoları, desenler ve motifler, 2020 ev dekorasyon trendleri arasında kendisine yer buluyor.

Geometrik Halılar ve Desenler

Geometrik formlu ve farklı desenlerden oluşan yeni halı tasarımları, 2021 dekorasyon önerileri arasında kendini belli eden bir başka detay. Sıradışı motifler ve geometrik yanılsamalar sayesinde halılar sanatsal ifade biçimlerine dönüşüyor.

Özellikle dikkat çeken renk kombinasyonlarının ve alışılmadık desenlerin bir arada kullanıldığı modeller zeminlerde boy gösteriyor.

Yaşayan Sistemlere Karşı Sevgi: Biyofili Akımı

Biyofili; yaşayan sistemlere karşı sevgi olarak tanımlanıyor ve bu kavram “biophilia” sözcüğünden geliyor. Biyofili kavramına göre insanlığın tabiat ile binlerce yıllık ortak bir geçmişi bulunuyor ve bu ortak geçmişin içsel bir bağın oluşmasına yol açtığı düşünülüyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir