Evin Kalbi: Mutfak

Mutfaklara gereken önemi vermeye başladığımız 2021 yılında, yepyeni malzeme ve trend anlayışları adeta devrim niteliğinde. Yeni mutfak dekorasyonu ipuçları ise içeriğimizde.

En güzel yemeklerin hazırlandığı, çoğu zaman en koyu muhabbetlerin gerçekleştiği ve günün önemli bir bölümünü harcadığınız mutfağınıza hoşbulduk. Evin en eğlenceli bölümlerinden biri olan mutfaklarda bu yılın mutfak dekorasyonu konusunda neler söyleyebiliriz? Artık tüm dünyanın aynı malzeme ve tasarımlara aynı anda ulaşabilme imkanı arttı. Buradan avantajla mutfak trendleri, yenilikleri getirirken eskiye dönüş ve doğaya saygı duruşuna da göndermeler yapıyor. Bu içeriğimizde mutfağa dair en yeni trend ve kullanım önerilerini sizinle paylaşacağız. Kalemi, kağıdı hazırlayın.

Doğal ve Sürdürülebilir Mutfaklar Trendi

Doğal malzemelerle tasarlanan bir mutfak dolabı

, tezgah ya da mutfak rafından söz ediyoruz. Sürdürülebilir ve geri dönüşüme katkı sağlayan mutfaklar, trendler içinde en önemli detaylardan biri. Doğadan ilham alarak ön plana çıkan taş tezgahlar da yeni alternatifler arasında. Mutfak evin kalbi ise bu alana gereken önemi vermek gerek. Mutfaktaki dekorasyon fikirleri içinde doğaya gönderme yapan minik saksı bitki kullanımına bir yönelme var. Bu etkiyi artırmak için köşelerde büyük saksı bitkilerini de tercih edebilirsiniz.

Hazır Mutfak Ve Kişisel İhtiyaçlar

Hazır mutfak dolapları, çok tercih edilen ürünlerden biri. Fakat bu, trendlerin gerisinde kalmak demek değil. Yani siz, hazır mutfak dolabı modelleri içinden size en uygununu seçtiğinizde işiniz bitmiş sayılmıyor. Aksine yeni başlıyor. Örneğin mutfaklarda vitrin kullanımı trendi, dikkat çeken yeniliklerden biri. Sadece salonda görmeye alıştığımız cam vitrinler, şimdilerde size mutfaklarda bardak ya da tabak istifinizi sergileme imkanı sunuyor. Dilerseniz sadece ev aksesuarları kullanarak da zenginleştirme imkanınız var.

Ev Dekorasyonuyla Bağdaşan Mutfaklar

Mutfak dekorasyonunda görmeye alıştığımız zemin ve duvarda seramik ve fayans kullanımı, yerini farklı malzeme alternatiflerine bıraktı. Ev dekorasyon ürünlerine yöneldiğimiz 2019 mutfaklarında duvarlarda neme ve ısıya dayanıklı, kolay temizlenebilen duvar kağıtları kullanılmaya başlandı. Bu duvar kağıdı trendi, tezgahla mutfak dolabı arasındaki bölüme de dahil edildi. Zeminde ise fayans kullanımı devam ederken taş ve ahşap alternatifler de yenilikler arasına eklendi. Bu trendle birlikte amerikan mutfak adı verilen açık mutfaklara artık ev dekorasyonuyla uyumlu diyebileceğiz. Renk seçimlerinde ise bejler, kahvenin açık tonları ve pastel renkleri kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir